Home Film Önerisi Çocuklarınızla Birlikte İzleyebileceğiniz Animasyon Filmleri

Çocuklarınızla Birlikte İzleyebileceğiniz Animasyon Filmleri

TAŞ DEVRİ FİRARDA
7 yaş ve üzeri

Futbol oyunu üzerine üretilmiş çok da fazla çocuk animasyonu yok doğrusu.“Taş Devri Firarda” (Early Man), “Tavuklar Firarda” ve “Koyunlar Firarda” filmlerinin yaratıcıları tarafından üretilmiş bir Aardman Animasyon Stüdyoları filmi. Tarih öncesi çağlarda; yaşadıkları vadi, Bronz Çağı’na girmiş olan bir şehrin yöneticisi Lord Nooth tarafından ele geçirilen küçük bir taş devri kabilesini futbolla kurtarmaya çalışan Dug’ın hikâyesini izliyoruz filmde. Taş devri kabilesinin ahalisi, sevimli hayvan dostlarıyla vadilerinde mutlu bir yaşam sürmektelerken Bronz Çağı’na geçildiğinden haberleri olmamıştır. Açgözlü kral Lord Nooth, onların yemyeşil vadisini hiç zorlanmadan ellerinden alır. Genç ve maceraperest mağara adamı Dug ise, kabilesini kurtarmak için krala yeni keşfettiği bir spor dalıyla meydan okur. Dug, kahraman olma yolunda ilerlerken takım olmanın ve dostluğun önemini de öğrenecektir

PATRON BEBEK
7 yaş ve üzeri

Patron bebek, bir bebeğin ve abisinin birlikte yaşarken yaşadığı sıkıntılar ve anne babanın bu sıkıntılı durumlara verdikleri tepkilerle ilgili bolca mizah içeren bir animasyon. Eğlenceli olmasının yanı sıra bu animasyonu 6-7 yaşındaki bir çocuğun izlemesi gerçek dışı korkulara kapılmasına sebep olabilir. Filmde bebeklerin dünyaya gelişleri hakkında gerçekle bağlantısı olmayan bir kurgu var. Aynı zamanda çocukların izledikleri görsellere fazlasıyla inandığını da hesaba katarsak yeni doğmuş bebeklerin tehlikeli olduklarını ve ailelerini ele geçirecek bir düşman olduklarını düşünebilirler. Bu tarz bir düşünce, evdeki kardeş kavgalarına zemin hazırlama riski taşır. Bu yüzden daha çok 10 yaşından sonra izlenmesi; hem şaka öğelerinin anlaşılması, hem de kafa karışıklığının engellenmesi açısından faydalı olacaktır.

NEŞELİ AYAKLAR

5 yaş ve üzeri

Mumble, Antarktika’da güzel bir hayata sahip genç bir imparator penguendir, ancak bir sorunu vardır. Diğer tüm penguenler güzel sesleriyle şarkı söyleyip kendilerine eş bulabiliyorken, Mumble bir türlü doğru tonu tutturamaz. Burada devreye “neşeli ayaklar”ı girer. Çocuklar, onu sevilmeye ve kabul edilmeye giden yolda dans ederken izlemeye bayılacaklar.  

ASLAN KRAL

5 yaş ve üzeri

Genç aslan yavrusu Simba, ormanın kralı babasının yolundan gitmek ister. Ancak, babası bir izdiham sırasında ölünce, Simba kötü amcası Scar’ı bulmak ve hakkı olan krallığı geri almak zorundadır. Mirket Timon ve domuz Pumbaa gibi unutulmaz karakterler oldukça eğlenceli. Filmde çalan, her dinlediğinizde iyi hissettiren “Hakuna Matata” adlı şarkı ise gerçekten unutulmaz. 

KAYIP BALIK NEMO

5 yaş ve üzeri

Sevimli ve naif Nemo, evinin ötesindeki dünyayı keşfetmek isteyen genç bir palyaço balığıdır. Babası Marlin’nden fazla uzağa yüzüp bir dalgıç tarafından yakalanınca, Marlin oğlunu bulmak için çaresiz bir arayışa girer. Bu sırada, Nemo bir köpekbalığını ve başka diğer tehlikeleri atlatmak zorunda kalır. Aynı zamanda, esprili ve sevimli, Dory adında  kısa süreli hafıza kaybından muzdarip mavi bir balıkla tanışır.Genç aslan yavrusu Simba, ormanın kralı babasının yolundan gitmek ister. Ancak, babası bir izdiham sırasında ölünce, Simba kötü amcası Scar’ı bulmak ve hakkı olan krallığı geri almak zorundadır. Mirket Timon ve domuz Pumbaa gibi unutulmaz karakterler oldukça eğlenceli. Filmde çalan, her dinlediğinizde iyi hissettiren “Hakuna Matata” adlı şarkı ise gerçekten unutulmaz. 

BUZ DEVRİ

5 yaş ve üzeri

Buz Devri çıktığı 2002 senesinden bugüne, popülerliğini koruyan ve klasiklerden olma yolunda ilerleyen çok eğlenceli bir animasyon filmi. 2006’da Erime Başlıyor, 2009’da Dinozorların Şafağı ve 2012’de Kıtalar Ayrılıyor devam filmleri yapılan Buz Devri serisi, sevimli karakterli Sid, Diego ve Mamut Manfred ile hala çok seviliyor. Bu film ayrıca iklim değişikliği ve küresel ısınma problemlerine de parmak basıyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir